₺584,99 KDV Dahil
₺1.299,99 KDV Dahil
%55 İndirim
%55İndirim
Ücretsiz Kargo
₺773,99 KDV Dahil
₺1.721,99 KDV Dahil
%55 İndirim
%55İndirim
Ücretsiz Kargo
₺518,99 KDV Dahil
₺1.157,99 KDV Dahil
%55 İndirim
%55İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.029,99 KDV Dahil
₺2.295,99 KDV Dahil
%55 İndirim
%55İndirim
Ücretsiz Kargo
₺32,99 KDV Dahil
₺72,99 KDV Dahil
%55 İndirim
%55İndirim
Ücretsiz Kargo
₺364,99 KDV Dahil
₺810,99 KDV Dahil
%55 İndirim
%55İndirim
Ücretsiz Kargo
₺62,99 KDV Dahil
₺139,99 KDV Dahil
%55 İndirim
%55İndirim
Ücretsiz Kargo
₺59,99 KDV Dahil
₺132,99 KDV Dahil
%55 İndirim
%55İndirim
Ücretsiz Kargo
₺71,99 KDV Dahil
₺159,99 KDV Dahil
%55 İndirim
%55İndirim
Ücretsiz Kargo
%55 İndirim
%55İndirim
Ücretsiz Kargo
₺59,99 KDV Dahil
₺290,99 KDV Dahil
%79 İndirim
%79İndirim
Ücretsiz Kargo
₺261,99 KDV Dahil
₺582,99 KDV Dahil
%55 İndirim
%55İndirim
Ücretsiz Kargo

Deri Ürünler Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Deri Company üzerinden satın alacağınız tüm ürünler aksi belirtilmediği sürece gerçek deriden üretilmektedir ve satın aldığınız ürün etikentinde deri detayları yer almaktadır.

Gerçek Deri İle Suni Deri Nasıl Anlaşılır?

Gerçek deri ve suni deri arasındaki farkları biraz bilgi sahibi her müşteri anlayabilir. Gerçek deri mont ile sunu deri mont arasındaki farkları anlayabilmek için aşağıda yazılan adımları uygulayabilirsiniz;
Gerçek deri mont derisi kırılma ve çatlama yapmaz bu nedenle bir deri montun kolunu ikiye katlayıp iyice bastırın ve ardından serbest bırakın kırılma ve çatlama gibi bir görüntü oluşmuş ise deneme yaptığınız deri mont suni deriden üretilmiştir.
Gerçek deri montlarda derilerin kendi gözenekleri bulunmaktadır ancak suni deri montlarda bu gözenekler bulunmaz.
Gerçek deri montun kendine özgü ağır ve rahatsız edici olmayan bir kokuya sahiptir. Ancak suni deriden üretilen deri montların kokusu bulunmaz.
Çok ağır kokan deri montlarda derilerin tabakalanma aşamasında kimyasal işleme ürünleri ve deriye zarar verecek boyama ürünleri kullanıldığının habercisi olabilir.
Gerçek deri kullanılarak üretilen deri mont etiketlerinde üretilen derinin cinsi yer almaktadır. Örneğin kuzu, dana, oğlak, keçi ve ceylan gibi. Eğer bir deri mont almadan önce aklınızda soru işaretleriniz var ise satıcı firmanın kalite etiketini görmeyi talep edebilirsiniz.
Gerçek deriden üretilen deri montların parçaları arasında çok az ton farklılıkları olur bunun nedeni ise bir deri mont için 4-5 parça kuzu derisi kullanılmaktadır, suni deri montlarda ise herhangi bir ton farkı olmaz.

Deri Mont Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Deri montta kullanılan derinin hafif, yumuşak ve kaygan olmasına dikkat ediniz.
Ön, arka ve kol bölgelesinde kullanılan parça deri miktarı minimum sayıda olmalıdır. En makbul gören deri montlar en az sayıda deri parçası kullanılarak üretilmiş olan deri montlardır.
Deri montun iç astarı kaliteli saten kumaştan üretilmiş ve dikişleri ile yıpranmaya neden olmayacak şekilde dikilmiş olması gerekmektedir.
Deri montların dış ve iç cepleri özellikle ekstra deri takviyeleri eklenerek üretilmiş olmalıdır.

Deri Mont Sağlıklıdır

Deri montlar gözeneklere sahip olması nedeniyle hava geçirgenliği bulunan metaryallerdir ve vücut sağlığımız için oldukça önemlidir. Bu nedenle kışın sıcak yazın ise terletmez, suni deriden üretilmiş olan deri mont sahibini terletir, hava geçirgenliği olmadığı için vücutta bakteri üretimi için ortam hazırlar. Kışlık üretilen deri montların içerisinde yün, elyaf gibi dolgu malzemeleri kullanılmaktadır. Bahar ve yaz mevsimleri için üretilmiş olan deri montlar ise incedir sadece deri ve astar kullanılmaktadır. 

Deri Mont Kaç Yıl Kullanılabilir?

Deri montlar gerçek deriden üretildiği için herhangi bir deformasyon uzun yıllar boyunca olmamaktadır. Ayrıca gerçek deriden üretilmiş olan deri mont her zaman tamir edilebilir, boyanabilir ya da tekrar bedeninize göre daralttırılma işlemleri yapılabilir ancak suni deriden üretilmiş olan deri mont boyanamaz, tamir edilemez ve PVC yapısı sayesinde daraltma işlemlerinde dikiş yerlerinden yırtılmalar meydana gelir.

Deri Mont Yağmurda Kullanılır Mı?

Deri montunuzun ömürünün çok uzun olmasını isterseniz yağmurlu havalarda kullanılmasını önermemekteyiz. Deri hava geçirgenliği bulunan gözeneklere sahip olmasından dolayı gözenekler su ile dolarak şişmekte, bir miktar su geçirgenliği de sağlamakla birlikte derinin kendine has kokusu daha dikkat çekici hale gelmektedir. Bu tarz problemler ile karşılaşmamanız için deri montunuzu yağmurlu havalarda kullanmamanızı tavsiye ediyoruz.

En Çok Tercih Edilden Deri Mont Modelleri ve Renkleri Nelerdir?

Deri mont modası giyilmeye başlanıldığı yıllarda bugüne hiç bir zaman demomda olmamıştır ve her sezon tercih edilebilir. Ancak kesim modelleri yıllara göre tercih edilme oranı değişebilir. Aldığınız bir deri montu uzun yıllar değiştirmeden giymek istiyorsanız klasik kesimlere sahip ve siyah bir deri mont tercih edebilirsiniz. Ancak zaten bir siyah deri mont sahibi iseniz bu kez en çok tercih edilen ikinci model olan motorcu kesime sahip bir deri mont tercih edebilirsiniz. Yapılan araştırmalar en çok tercih edilen deri mont renkleri sırasıyla siyah, kahverengi, taba, antrasit ve pastel renge (kırmızı, mavi, lacivert, bordo v.b.) sahip deri montlar olarak karşımıza çıkmaktadır.